Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Kas pood võib müüa säilivusaja ületanud kosmeetikatooteid ning kas sellest peaks klienti teavitama?30.07.2013

Tere!
Teatavasti on kosmeetika säilivusaeg märgitud tootel koodina, mida ilmselt tavainimene ei oska lugeda. Kas pood võib müüa säilivusaja ületanud kosmeetika tooteid ning kas sellest peaks klienti teavitama?

Tänud vastuse eest!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Maaletoojad annavad edasimüüjatele alati juhendi kuidas säilivusaega lugeda. Pood võib müüa säilivusaja ületanud kaupa ja peab sellest klienti eelnevalt teavitama. Lisainfot http://www.terviseamet.ee/kemikaaliohutus/toodete-ohutus/kosmeetikatoodete-kasutajatele.html