Jumestus, kosmeetika

Küsimus: Raskekujuline akne02.05.2011

Tere,
Kas aastaid kestnud raskekujulisema akne puhul aitavad kosmeetilised protseduurid (kui neid teha pikaajaliselt)? Antibiootikume ei tahaks ma järjepidevalt võtta, seda enam, et akne on ikka-jälle tagasi tulnud. Kas suvel on mõistlik näo koorimist ette võtta?
Aitäh!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Koduste vahenditega näo koorimist võib teha igal aastaajal. Kui mõtlesite näonaha keemilist koorimist, siis oluline on kasutada päikesekaitsekreeme SPF 50+ kogu suve vältel ja hooldust toetavaid kreeme. Kosmeetiliste protseduuridega saab vähendada rasueritust ja nahka niisutada. Enne protseduuride tegemist tuleb lasta kosmeetikul selgitada protseduuri toimet, et ei tekiks liialt suuri ootusi, kui nahk on problemaatiline. Kosmeetiliste protseduuridega saab pigem leevendada naha olukorda.