Juuksed, soengud

Küsimus: Juuste sirgendamine keratiiniga10.09.2011

Tere,
Olen kogu elu olnud hädas oma loomulike ja eriti kapriissete lokkidega. Hiljuti juhtusin lugema artiklit juuste sirgendamisest, mille mõju kestab mitu kuud. Kas Tallinnas kuskil tehakse sedalaadi protseduuri; kui palju see maksab ja kas see protseduur on valulik?

Kas reaalselt on võimalik, et sirgendamise järgselt on 3-4 kuud juustega muretu, st ei pea päevas mitu korda sirgendajat kasutama ja muretsema, et nii kui paar piiska vihma tuleb, on kogu soeng taas põhjalikult rikutud?

Lugesin veel, et pärast keratiini kinnistusperioodi on vaja kasutada spetsiaalseid šampoone. Mis juhtub, kui kasutan endiselt "odavaid" turušampoone (aaloe-, kummeli- või nõgeseekstraktiga). Kas peale pesu on vaja kasutada ka sirgendavat palsamit - näiteks Nivea Straight & Easy't?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere,
Loomulikult tehakse juuste sirgendamist salongides, kahjuks küll hinda ei oska ma öelda.
Valulikkuse aste on sama suur kui juuste kammimisel.
Selles mõttes on küll muretu, et kui korra olete sirgendanud, siis enam teist korda päevas ei pea seda tegema. On ka juukse tüüpe, mida ei ole vaja peale keemilist sirgendamist üldse triikida.
Spetsiaalseid šampoone tuleb aga kasutada seepärast, et tulemus oleks püsivam ja kestaks kauem.

Tervitades, KK