Juuksed, soengud

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kuidas hetkel musti juukseid oranžiks saada ja ka säilitada?09.12.2014

Tere! Loomulik juuksevärv on mul selline helepruun-tumeblond, aga kuna olen väga heleda nahaga, mõtlesin loomuliku punapea stiili proovida, ehk siis sellist oranži, vask vms. Juuksed on praegu mustaks värvitud ja ma usun, et blondeerides nad lähekski oranžiks, aga siis oleks probleem selles, et ma ei tea, kas välja kasvades oranžiga juuri värvides jääks ikka ühtlane. Eriti ei usu. On mu idee kuidagi teostatav?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kui te musti juukseid blondeerite siis loomuliku punapead välja ei tule. Pigem erk oranz. Kui tahate oranzi pehmemaks muuta siis tuleb üle värvida naturaalse tooniga millest jääb oranz pigment läbi kumama.
Kui aga erk toon meeldib siis sarnase värviga juuri toonides ei tohiks mingit probleemi tekkida. Esimesel korral võib üleni värvida ja hiljem ainult juuri värvida.
Kui Te kavatsete ise koduste vahenditega blondeerida siis kindlasti jälgige, et blondeer ei satuks väljakasvanud juustele. Ainult eelnevalt värvitud juustele.
NB! paluge, et Teid keegi aitaks, muidu on tulemus laiguline.
Jõudu KK
 

Küsimus: Kui vanalt võib lapse juukseid värvida ja kui kahjulik see lapsele on?10.09.2013

Tere!
Kui vanalt võib lapse juukseid värvida ja kui kahjulik see lapsele on? Tüdruk on 10-aastane ja käis emale peale, et tahaks blonde juukseid (tema loomulik juuksevärv on tumedam pruun ja juuksed pikemad). Ema lasigi lapse juuksed blondiks värvida juuksuris. Lapse pea haises veel mitu päeva kemikaalide järgi. Kas on olemas mingi vanuse piir või kui ema luba, siis võib ka imikuid blondeerida.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Minu tõekspidamiste järgi tohib värvima hakata alles siis, kui leiate esimese halli juuksekarva. Alles siis on organismil vastupanu kemikaalidele.
Kahjuks ei ole kuskil reeglit, mis keelaks lapsi värvimast. Lapse eest otsustab lapsevanem või hooldaja.

Terv KK
 

Küsimus: Kuidas veenduda, kas mulle sobivad blondid juuksed?10.09.2013

Tere!
Minu loomulik juuksevärv on keskmine "kartulikoor", silmad on rohekad pruunikad - oleneb valgusest, kas mulle sobivad pealt blondid ja alt tumedad juuksed?
Juuksed on keskmist kasvu.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Teil on väga kaunid silmad. Kindlasti sobivad teile kõik kuldsed, vasksed, ka soojad pruunid toonid. Kontrollige kas need toonid sobivad ka Teie nahaga.
Tervitades KK
 

Küsimus: Kuidas ma saaksin proovida enne juuste värvimist, kas mulle see värv sobib?10.09.2013

Soovin värvida enda juuksed pealt heledaks ja alt tumedaks, aga ma ei tea kas mulle sobib. Kas on võimalik kuidagi enne proovida?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kindlasti on väga raske midagi soovitada kui ma teid ei näe. Aga minge parukapoodi ja proovige erinevaid parukaid. Siis näete ise, kas sobib või mitte.
Enne kui hakkate just seda värvitehnikat proovima, mõelge enne järgi. Te teete optiliselt oma juuksed õhemaks.

Jõudu KK
 

Küsimus: Miks juuksed ei kasva ühtlaselt?10.09.2013

Tere!
Selline mure, et mul on õhukesed juuksed, veidi laines. Tahaksin pikemaid juukseid, kuid siis pean jälle lühikeseks lõikama, kuna osa juustest ei kasva nii pikaks kui teised. Kui juuksed on pikemad, siis jääb selline mulje, et osa juustest nimelt maha lõigatud ja teised on pikemad, nagu venitatud pikemaks.
Teismelisena olid ilusad paksud juuksed, kasvasid hästi ja kiiresti. Millest see võib nii olla? Hooldan juukseid, ei föönita ja ei kammi juukseid, kui need on märjad?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõige õrnemad juuksed on inimesel meelekohtadel ja kõige tugevamad kuklas. Sellepärast ka tundub, et osa juustest on lühemad, kuna nad on peenema tekstuuriga ja kuluvad kiiremini. Kasvu suhtes aga olen üsna kindel, et kasvavad täielikult ühe palju kõikjal.
Ühest juuksejuurest kasvab välja 4-6 juuksekarva ja nad kõik on eri vanustega ehk siis 1 päevane, 1 nädalane, 1 kuune jne. st seda, et teil on kõikides kasvufaasides juukseid (päris ühepikkuseks ei ole võimalik kunagi juukseid saada). Kui juuksed on saavutanud oma täispikkuse, tuleb puhkeperiood ja siis väljalangemine ja jälle kõik otsast peale kogu ring.
Kõikidel juustel on oma pikkus, millest nad üle ei taha kasvada ja tihti sinna ei saa me ka midagi parata. Kellel kasvavad ülipikaks, kellel õlgadeni.
Kontrollige palun oma kilpnäärme talitust (perearst või endogrinoloog) ja kaltsiumi organismis. Kontrollige kindlasti oma toitumist ja loobuge stressist.

Kaunist sügist KK
 

Küsimus: Kas on lootust, et stressi tõttu väljalangenud juuste asemele kasvavad uued?16.03.2013

Juuksed langesid välja stressist. Kuid nüüd on väljalangemine peatunud, kuigi juuksed väga-väga õhukeseks jäänud. Kas on üldse võimalik pakse juukseid tagasi saada? Kas sealt, kus juuksed välja langesid kasvavad ikka uued juuksed tagasi?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kui Teil ei ole juuste väljalangemine kui haigus, siis kindlasti kasvavad tagasi. Peate pöörama rohkem tähelepanu peanaha vereringele. Masseerima korralikult pead igal õhtul (see võib küll ergutada ka rasunäärmete tööd aga vaev tasub ennast ära).
Kasutama šampoone, mis sisaldavad piparmünti, mentooli, mägiloorberit, kodustest vahenditest sibula mahla või tšillit.
Kaunist kevadet KK
 

Küsimus: Millist kodust maski juustele teha, et muuta neid säravamaks?16.03.2013

Tere
Mul on suur mure juustega. Need on väga elutud ja tuhmid, tervisel pole viga, seega lihtsalt pika elu jooksul on nad vaesekesed tugevalt vatti saanud. Ikka õhtul blondi peaga magama ja hommikul süsimusta peaga üles.
No tekkis tahtmine tugevalt muuta. Blondeerinud olen ennast kogu elu. Nüüdseks olen jäänud triibutamise juurde, sest peanahk ei kannata enam keemiat, isegi keemilised lokid teevad nahale liiga.
Missugust kodust maski saaks juustele teha, et muuta neid natuke säravamaks? Õnnetus selles, et allergia tõttu ei sobi mesi, pähklid.
Millega teha ja kuidas täpselt?
tänan
siiski õnnelik vanaema

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Peaksite oma peanahka aeg-ajalt õlidega määrima enne pesu ja peale pesu loputage, kas sidruni veega või vihaleotus veega või kaselehe teega - kõik annavad suurepärase läike. Kui soovite olla külm blond, siis sobib sidrunivesi 0,5 sidruni mahl 1 liitri vee kohta.
Kaunist kevadet KK
 

Küsimus: Kuidas hooldada, kui juuksed on nõrgad ja murduvad kergesti?16.03.2013

Mul on suur mure oma juuste pärast. Olen 29 a. Juuksed on tegelikult väiksest peale olnud sellised õrnad ja olen alati püüdnud neid hoida, ravida. Suur osa on muidugi sellel, mis looduse poolt kaasa antud aga samas ca 10 aastat tagasi saavutasin selle, et juuksed olid tunduvalt paremas seisus. Juuksed on natuke õlgadest allapoole, sirgendanud-lokitanud ei ole kunagi, värvinud olen u 5 aastat aga seda sellepärast, et halli on juba väga palju ja minu tumedatest juustest paistab see kohe välja. Püüan värvimistel vahet hoida võimalikult kaua, vahel 2 kuud, kuigi väljakasvu arvestades peaks värvima 3 nädala tagant. Teen kodus regulaarselt maske, kasutan riitsinusõli, nõgesetõmmist jm. Hobusesabas juukseid ei kanna, tavaliselt kas lahtiselt või üles panduna, viimistlusvahendeid ei kasuta üldse. Pesen pead reeglina üle päeva. Toitumist jälgin väga ja nt küüned on heas seisus. Stressi on kindlasti. Räägin juuste olukorrast. Kui peanahka vaadata, siis on juuksed tihedad tegelikult, v.a meelekohtadel ja palju on näha ka uusi kasvavaid juuksepoegi. Hooldusega olen saavutanud selle, et juuksestruktuur tundub olevat tugevnenud, paksem. Otste lõhenemisega ei ole kunagi erilist muret olnud, seda on üsna vähe. Aga viimasel ajal olen märganud, et väga palju on juuste murdumist, isegi peanaha lähedal, mitte ainult otstes. Näen seda murdumiskohta ja siis lõikan ise ära, mõni karv on isegi mitmest kohast korraga murdunud. Ja vahel on mõni karv ka sõlme läinud. Kõige rohkem häirib see, et kui vaadata üksikut juuksesalku, siis näeb see välja nagu kuuseke, karvad eri pikkuses ja harali. Vahel ajab see täiesti meeleheitele ja mõtlen, kas ainus lahendus on siiliks lõigata. Nii et kuigi juuksed pole pikad, on nad otstest väga hõredad. Hea on see, et juustes on loomulik laine sees ja kuigi nad on tõesti õhukesed, siis hoiavad üsna kohevalt ja peale vaadates ei ole ka pilt väga hull, juuksed läigivad ja on katsudes head pehmed. Palun, kas Te oskate mulle midagi soovitada? Aitäh

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Saan Teist aru, et olete super hoolitseja, jõudu ka edaspidiseks.
Värvimine - minge üle henna ja pasma peale, kui teil on tumedad juuksed, peaks see Teile sobima (värvib ja ravib).
Murdumine - vaadake üle oma maskid. Tundub, et proteiiniga on nats liialdatud, pidage vahet ja toitke juukseid hoopis niisutavate maskide ja nt. oliivi õliga.
Kuusk - kallis inimene, Te peaksite olema õnnelik, et teil on kuuseke peas, sest kui Teil oleks kõik juuksed ühe pikkused, siis see tähendaks, et rohkem juukseid juurde ei tule ja saabub kiilanemine.
Selgitus - nahas olevatest juuksejuurtest tuleb välja 3-6 karva, kõikide sünniaeg on erinev. Kui esimene ehk kõige vanema karva eluiga lõpeb, siis ta langeb välja (see on ka kõige pikem karv) jne, jne.
Kui tahate ühepikkuseid juukseid, siis tuleb kõige lühema karva järgi ära lõigata.
Meelekohtade juukseid määrige sibula mahlaga ja tšilli tükikesega.
NB! enne proovige, kui tugevat tšillit Teie nahk kannatab, ärge liialdage!

Kaunist kevadet KK
Ärge unustaga kase ja mustsõstra hiirekõrvade teed.
 

Küsimus: Kas juuste pideva triibutamise korral oleks tervislikum värvida ainult salkude juuksejuuri?16.03.2013

Tere
Olen juba üle aasta oma juukseid juuksuri juures blondiks triibutanud, kuna endal päris tumedad. Kas oleks juustele tervislikum ainult juuksejuuri värvida või siis ikka terved salgud uuesti värvida?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kui te soovite, et tulevikus on Teil täiesti blond pea, tehke iga kord erinevatele kohtadele täispikkuses salgud. Kui soovite kirjuks jääda, siis samasse kohta ja ainult värvige juur, sest pidevalt ühe ja sama koha peale täispikkuses salke teha pole mõtet. Varsti võib salkude koha peal olla ainult siilike.
Terv. KK
 

Küsimus: Mida võiksin ette võtta pikkade tumedate juustega, kui senine soeng on ära tüüdanud - mis on moes 2013 suvel?16.03.2013

Tere,
Mul on suhteliselt pikad mustad juuksed, sees roosad triibud. Mis on moes suvel 2013, olen tüdinenud sellest, mis mul praegu on. Juukseid lühemaks lõigata ei tahaks, äkki oskate nõu anda, palun:)?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Minu arvates mustad juuksed koos roosada triipudega ei ole juba ammu moes ja soov ennast muuta tundub õige. Endiselt ja üha tugevamalt juurdub pikkade juuste värvimisse värvide sulatamine horisontaalselt ehk siis juure juurest tumedam ja otste poolt järjest heledamaks muutuv toonide vahe 0,5 kuni 2 tooni. Eesmärk, et oleks loomuliku pleekimise mulje, ainult läikega.
Kui armastate ekstreemsusi, siis mustadele peale soovitatakse looma mustreid, ainult värvideks on sinine, roosa ja valge.

Kaunist kevadet. KK