Juuksed, soengud

Küsimus: Oliiviõli kasutamine palsami asemel19.09.2011

Tere,
Kui ma sooviksin palsami asemel kasutada juustes oliiviõli, siis millal peaksin selle peale kandma, et mõju oleks kõige efektiivsem?
Ise katsetasin peale šampoonitamist - määrisin rätikukuivadesse juustesse soojaks aetud oliiviõli ja lasin mõne minuti toimida.
Kuidas oleks õige toimida?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Nii nagu Teie seda kasutasite, on väga õige. Kuid nii saab väga hea tulemuse ülikuivade juuste puhul (et ei jääks liiga rasvased).

Soovitav on panna õli pähe ikkagi enne pesu ja minna sauna (ehk siis teha niisutav mask) - kuumus aitab avada juuksekihid ja õli saab imenduda sügavamale. Peale saunast tulekut lasta juustel jahtuda ning alles siis pesta šampooni ja palsamiga või asendada palsam paari tilga õliga.

Tervitades, KK