Juuksed, soengud

Küsimus: Kuidas kiirendada juuste kasvu?18.02.2011

Tere,
Olen juukseid kasvatanud pikemat aega. Juuste pikkus oli poole seljani, kui arvasin, et lasen juukseotsi piirata. Piirati kuni õlgadeni. Nüüd kahetsen väga... Kas on mingit retsepti juuste kiirele kasvule. Ette tänades

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Põhjuseid võib olla mitu, miks juuksed ei kasva. Vaadake kõigepealt üle oma toitumine ja vitamiinid, ka suitsetamine, alkohol. Rasedus ja imetamine. Samas võis juuste lühemaks lõikamine sattuda juuste puhke-perioodile ning mõne aja pärast hakkavad nad jälle kasvama. Enne tuleb aga veel väljalangemine. :(

Loomulikult on olemas šampoonid ja ravivahendid, mis soodustavad juuste kasvu tänu sellele, et aktiveeritakse vereringet peanahas. Tooted on müügil salongides ja apteekides. Kindlasti aitab ka peanaha masseerimine sellele kaasa. Mulle isiklikut meeldib Davinesi sarja energia šampoon ja geel, aga ka teistel firmadel on erinevaid tooteid juuksekasvu parandamiseks. Kindlasti arvestage, et kui juuksed kiiremini kasvama hakkavad (kasvu periood), siis järgneb ka kiiremini puhke- ja seejärel väljalangemisfaas. Parim ravi on kindlasti STRESSIvaba ja aktiivne, positiivne elu :P

Tervitustega, KK