Juuksed, soengud

Küsimus: Takkus juuksed21.02.2011

Tere,
Mure on selline, et raseduse ajal muutusid mu juuksed väga inetuks. Suvel käisin viimati juuksuri juures, lasksin kergelt triibutada ja lõigata. Peale seda, aga muutusid pealmised salgutatud juuksed täiesti takuseks ja mida aeg edasi, seda hullemaks asi läks.
Täna on olukord selline, et juba duši alt välja astudes on pealmised juuksed takkus ja kuivad. Kasutan Joico šampoone ja lisaks juustesse jäetavat palsamit, aga need ei tee olukorda karvavõrdki paremaks. Juuksurisalongi ma enda juustega enam minna ei julgegi.
Kas on mingit süvaravi, mida sellistele juustele teha saab? Endale tundub ainuke lahendus oma pikkade juuste mahalõikamine. Täna annan ma veel lapsele rinda, kuid ausalt öeldes ei usu, et asi hormoonides olla võiks.

Ette tänades,
Naisterahvas Haabneemest

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Loomulikult on süvaravi viisid olemas, mis annavad hea tulemuse, kuid kahjuks ei saa neid teile soovitada, kuna toidate veel rinnaga. Toitmise lõpetanud, võime sellel teemal uuesti suhelda. Seniks aga soovitan sellist retsepti, millega vanaemad juukseid korras hoidsid:
- 1 munakollane (munavalge ei tule pestes peast ära);
- 1 spl riitsinusõli;
- 1 spl mett.

Kõik komponendid kokku segada, pähe panna ja hoida vähemalt 30 minutit. Kui on võimalus, siis hoidke kauem või minge sauna, aga saunalavalt alla tulles ei tohi kohe veega loputada, vaid tuleb lasta juustel ära jahtuda (jahtudes tõmbavad juuksekihid kokku ja kasulikud ained jäävad juustesse). Kuivadele juustele võite alati enne pesu tõmmata ka lihtsalt oliiviõli või beebiõli peale, hoida 30 minutit ning pesta. Ravimaski peaks tegema 1x nädalas esimesel kuul ja hiljem 2x kuus ning sealt edasi juba 1x kuus või vastavalt vajadusele.

Kõike kaunist Teile, KK