Juuksed, soengud

Küsimus: Kuidas pikkade ja paksude juuste puhul hooldada peanahka?27.10.2011

Tere,
12-aastasel tüdrukul on pikad, tugevad ja paksud juuksed. Ilmselt on peanaha juurest nö umbne ja seetõttu on tekkinud korbataolised moodustised.
Millega ja kuidas tuleks juukseid hooldada, et peanahk saaks õhku ja paraneks?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kõigepealt proovige õliga määrida ning hoida umbes 30 minutit. Seejärel tuleb pea ära pesta (hoida võib ka kauem, see teeb vaid head), kuid mingil juhul ei tohi kraapida, tugevalt kammida või nühkida. Hea oleks, kui saate seda teha 2 korda nädalas. Kui ei, siis piisab ka 1 korrast. Kindlasti tuleb peale trenni pea vähemalt ära loputada. Alati ei ole vaja pesta, aga higi tuleb ära loputada (tean omast kogemusest, et pikkade juustega on see tülikas, aga mis parata).

Kui korbad on väiksemaks muutunud, soovitan pesta kooriva šampooniga 1 kord kuus ning samal pesukorral teist korda tugevalt niisutava šampooniga ja niisutava maski (vajadusel) või palsamiga.
Davinesi sarjas Natural Tehc on need tooted olemas (kooriv šampoon + nourishing šampoon ja Vegeterian Miracle palsam).

Kindlasti tasub juukseid palju kammida eriti õhtuti, see "õhutab". Kui võimalik, siis käia lihtsalt pehmete punupatsidega, mitte tugevate hobusesabade või krunnidega.

Tervitades, KK :)