Juuksed, soengud

Küsimus: Milliste vahenditega saaks juuksekasvu soodustada?04.12.2011

Tere!
Minu õel on probleem hõredate juustega, mis ei taha kuidagi kasvada.
Kas see võib olla põhjustatud mingi vitamiini puudusest?
Mis vahendeid tuleks kasutada, et juuksekasvu soodustada?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuste kasvu soodustavad kõik vitamiinid, ehk siis toit peab olema tasakaalustatud nii vitamiinide, raua kui ka kaltsiumi poolest.

On olemas ka energia šampoonid (s.h firmalt Davines) ja vereringet parandavad vedelikud ning kindlasti peamassaaž, mis soodustab juuksekasvu. Kui juuksed on hõredad, siis on kas looduse poolt lihtsalt nii loodud või juuksejuur ei tooda piisavalt palju juuksekarvu. Juuksejuuri me kahjuks juurde panna ei saa.

Seda, miks juuksejuured karva ei tooda, ei saa täpselt öelda. Põhjuseid võib olla mitu - stress, kaltsiumi ladestumine või tõesti vitamiinide puudus (eriti, kui on tegemist dieeti pidava inimesega).

Kevadel võib kord päevas juua mustsõstra ja kase lehepungadest (hiirekõrvad) valmistatud teed, mis sisaldab vajalikku C-vitamiini. Samuti võib pea pesemisel viimase loputusena kasutada kasepungadest valmistatud teed ja jätta see pähe (nb! blondidel muudab juuksevärvi kollaseks).
Tervitades, KK