Juuksed, soengud

Küsimus: Kuidas saada juukseid sirgemaks, ilma neid kahjustamata?07.01.2012

Tere, Katrin!
Ma sooviksin väga sirgemaid juukseid, aga ei taha neid kogu aeg sirgendamisega kahjustada.
Kas need kuumakaitsed ja igasugused erinevad spreid aitavad? Milliseid tuleks kasutada?
Kas on mingeid võimalusi, kuidas ilma kahjustamata neid kasvõi natukene sirgemaks saada? Näiteks mingid sirgendavad šampoonid? Ma tean, et sellised on, aga ei oska valida.

Aitäh abi eest! :)

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Kuumakaitseid tuleks kindlasti kasutada, kui juukseid föönitatakse või keeratakse tangidega ja loomulikult enne sirgendamist.
Kui soovite endale soetada kuumakaitset, siis kindlasti peaks see olema samast sarjast, millisest on Teie šampoonid ja palsamid.
Üks olulisemaid reegleid on juuksehoolduses: kõik tooted ühest sarjast, siis on võimalik head tulemust loota.

Lokkis juustele on olemas sirgendavad šampoonid, palsamid, kreemid (minu lemmik, kuna mul on ka lokkis juuksed) jne.
Ise kasutan Davinesi firma Love šampooni, palsamit (sirgendava toimelist) ja Love fluidi. Tulemuseks on peale föönitamist sirgemad ja raskemad juuksed. Selleks, et juuksed ei vananeks enne, kui nende eluiga täis saab, kasutan veel kuivadele juustele Momo kreemi (igal karval on oma eluiga ja selle eest peab ka hoolt kandma).

Lokkis juukseid tuleks kindlasti maskidega turgutada vähemalt kord nädalas, et parandada nende niiskustasakaalu.

Tervitades, KK