Juuksed, soengud

Küsimus: Mida teha, et poolpüsiv juuksevärv püsiks kauem peal?07.01.2012

Tere!
Tahaksin teada, mida teha, et poolpüsiv juuksevärv püsiks kauem peal? Kasutan veidi ekstreemsemaid värve, nt. roosa. Värv on poolpüsiv ja kulub tegelikult päris kiiresti maha ning püsivärvi ma samuti leidnud pole. Ma vaid triibutan. Blondeerisin alt triibud ette ära ja pärast värvisin kodus oma juuksevärviga üle. Tulemus oli kaunis, kuid kulus kiiresti maha. Oleks ääretult tore teada, kuidas poolpüsiv värv kauem püsiks. Ja tore oleks ka see, kui lahendus oleks võimalik käepäraste vahenditega, et seda saaks kodus teha.

Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Nii kahju kui see ka pole, ei ole see võimalik (eriti koduste värvidega). Poolpüsivärv on ju selleks, et vähem rikuks, seega ka vähem püsiv, kuna kõike juukse kihte ei ole värvimise käigus avatud.
Kuna te eelnevalt blondeerisite, siis salkudel ei ole enam pigmente, mille külge saaks moetooni pigmendid jääda.
Proovige peale värvimist loputada sidruni- või äädikaveega (see peaks juuksekihid tugevamalt kinni tõmbama) ja siis viimane vesi peaks olema võimalikult jahe. Proovige, ei saa pead anda, aga teoorias peaks toimima.
Efektvärvidega püsivaid tulemusi saab ikkagi ainult juuksuris.

Tervitades, KK