Juuksed, soengud

Küsimus: Sagedane juuste pesemine06.03.2011

Tere,
Mul on 12a tütar, kellel on poole seljani ulatuvad juuksed, mis nüüd on värvitud mustaks. Ta peseb pead ülepäeviti - seda nii enne kui ka pärast juuste värvimist.
Kas sellise sagedusega pesemine mõjub juustele halvasti? Ta tunneb, et juuksed on kogu aeg rasused ja mustad. Mida teha, et ei oleks vajadus nii sagedasti pesta?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Ülepäeviti pesemine ei ole kahjulik juustele ega peanahale, eriti kui tegemist on teismelisega. Kindlasti tasub vaadata, et juukseid pestaks igapäevapesuks mõeldud šampoonide ja palsamitega ning korra nädalas või 2 korda kuus võiks pesta kooriva šampooniga. See aitab peanahka koorida ja puhastab juukseid sügavamalt. Enne pesu peaks juukseid harjama (võib igal õhtul).

Tervitades, KK