Juuksed, soengud

Küsimus: Väga õhukesed juuksed09.03.2011

Tere,
Minu 18a tütrel on sünnist saati väga õhukesed juuksed. Ta on teinud maske, kuid erilist kasu ei ole sellest olnud. Juukse kasv on samuti väga kehv. Pikaks ei kasva need iial. Mida soovitate juuste parandamiseks?
Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuksemaskid turgutavad tavaliselt ikka olemasolevat juuksekarva, aga struktuur ja juuksekarvade tihedus on tihti seotud geneetikaga, toitumisega ja üldise tervisega. Igal inimesel on individuaalne juuksekasvu pikkus, mida ei saa võrrelda teistega.

Alati võib uurida, kas kilpnäärmega on kõik korras ja kas organismis on kaltsium normi piirides või ladestub see organismi. Kui on tegemist ladestumisega, siis kaltsium koguneb peanaha alla ja surub juuksejuured kinni ning nad ei saa toota juuksekarva. Kontrolliks tasub pöörduda endogrinoloogi poole.

Juuste tugevdamiseks tasub teha maski, mis koosneb 1 spl mett, 1 spl kastoorõli ja 1 munakollane. Hoida peas 30 minutit (vähemalt) ja pesta tavapärasel moel.

Kaunist kevadet, KK