Juuksed, soengud

Küsimus: Kuidas teha peenikest säbrulist afrolokki?01.03.2012

Tere.
Kuidas on võimalik teha hästi peenikest, säbrulist afrolokki?
Sellist, mis peale pesu ei hõlju ega lendle vaid on nn. "tihe mätas".
Juuksed on mul suhteliselt tugevad ja õlgadeni. Kas oleks võimalik neid ka heledaks blondeerida, nii et lokk välja ei lähe?
Ja kui tekib nn väljakasv mõne kuu pärast, kas saaks siis uued lokid peale teha või on juba liiast? Kardan, et väljakasvu pärast hakkab ikka lamanduma ja "lehvima".

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Loki tihedus sõltub valitud lokirullide jämedusest ja juuste tervisest. Kui teha naturaalsele juuksele lokid (ka ülipeenikesed), saab "elava mätta", kui juuksed on eelnevalt värvitud või keemiliselt töödeldud (rikutud), on tavaliselt tulemuseks lendavad juuksed, millel ei ole mitte lokk, vaid tihe kõverus sees.

Kui Te soovite veel neid blondeerida, siis ühekordselt on see võimalik aga edaspidi peaksite tegema väljakasvanud osale uue loki ja blondeerima. Kui nüüd keemiline vedelik või blondeer läheb eelnevalt töödeldud osale, siis peate valmis olema, et sellel kohal juuksed lihtsalt murduvad.

Tervitades, KK