Juuksed, soengud

Küsimus: Kui kahjulik on juuste sirgendamine?01.03.2012

Tere!
Sooviksin teada, kui kahjulik juuste sirgendamine reaalselt on? Millegipärast arvan, et kui kasutada kuumakaitseid ja muid hooldustooteid, pole see tegevus siiski kuigi ohutu?
Viimati, kui juuksuris käisin, sirgendati juukseid enne lõikust ja pärast oli soeng super, peale seda saigi sirgendaja koos kuumakaitsespreiga soetatud, nüüd aga lugesin internetist, et soovitatakse pigem vältida sirgendamist.
Soovin muidugi endale sirgeid juukseid, aga neid ära rikkuda ei taha ka, soovikski ka Teie arvamust teada.
Ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Juuste sirgendamine on kahjulik, kui kasutate sirgendajat iga päev. Kui aga korra või paar nädalas koos kuumakaitsetega, siis ei tohiks olla probleeme. Soovitan muidugi kasutada juba eelnevalt juukseid siluvaid šampoone ja palsameid, mis aitavad eelnevalt föönitades juukseid silendada ja seejärel sirgendajatega lihtsalt paksematele salkudele anda viimane viimistlus.

Tervitades, KK