Juuksed, soengud

Küsimus: Juuste sirgendamine ja hooldusvahendid25.01.2011

Tere,
kas selleks, et parimat tulemust saada, tuleks hooldusvahendit (vahtu vmt) enne juuste sirgendamist peale kanda? Milline hooldusvahend oleks sel juhul kõige mõistlikum (vaht, lakk või vaha)?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Selleks, et sirgendamisel oleks parem tulemus, tuleb alustada juba šampoonide ja palsamite valikust. Kindlasti annavad parema tulemuse šampoonid ja palsamid, mis on spetsiaalselt mõeldud juustest kahu ära võtmiseks ja silendamiseks. Tihti piisab eestlase juuste puhul õigest šampoonist ja palamist ning peale pesu sirgendavast geelist või kreemist, mida kasutatakse enne föönitamist. Juhul kui föönitamisest ei piisa ja on vaja veel triikida või kreemid on liiga rasked, tasub vaadata spetsiaalsete spreide poole, mis kaitsevad juukseid kuumuse eest. Tihti kaasneb triikimisega aga juusteotste kuivamine ja lõhenemine, sellise tulemuse vältimiseks tasub kasutada juusteotste seerumeid. Parema tulemuse saavutamiseks on soovitav kasutada ühe firma tooteid korraga. Peale triikimist tavaliselt ei ole vaja kasutada viimistlusvahendeid. Kui, siis ainult kerget lakki või otste viimistlemiseks kerget vaha.

Tervitustega, KK