Juuksed, soengud

Küsimus: Juuste väljalangemine lapsel25.01.2011

Tere, mul on 7-aastane poeg, kellel hakkasid 5-aastaselt juuksed peast välja langema. Nüüd on tal peas sellised laigud, kuhu juuksed ei kasva tagasi. Alguses sai käidud arsti juures, kes nägi elus sellist asja esimest korda, sest kõik proovid, mis ta võttis, olid korras. Sai ka kasutatud erinevaid tooteid, mis pidid juuksed kasvama panema, kuid tulemust ei ole. Järjest enam juukseid tuleb peast ära ja ei oska enam midagi muud teha, kui leppida. Muidu on poiss terve. Niipalju olen aru saanud, et kui arst põhjust ei leia, siis öeldakse, et lapsel on depressioon, milles olen kahtlema hakanud. Meil on igati tore pere, kus on ema, isa, kaks tütart ja poeg. Loodangi, et Eestis on siiski selliseid inimesi, kes on midagi sellist näinud või vähemalt oskab midagi tarka öelda.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Inimesel on esimene suurem juuste väljalangemine kui beebi juuksed vahetuvad, järgmine 5-7 aastastel lastel ja nii kogu elu teatud perioodi järel. Teie lapsel on aga tekkinud juustevabad laigud, mis tähendab, et juuksejuur ei tooda enam karva. On ka juhuseid, kus langevad välja mitte ainult juuksed, vaid ka kulmud ja ripsmed. Põhjuseid võib olla mitu. Organismi ülekoormus (vahel ka alakoormus), vitamiinide puudus, vereringe häired, kilpnäärme üle- või alatalitus, kaltsiumi ladestumine organismi ja kindasti sisemine stress, mida inimene ise endale tekitab oma mõtetega. Ükski pealemääritav asi ei pane juuksejuuri tööle, kuna viga on seespool, väljast saate ainult masseerida peanahka, et juuksejuurtel oleks parem verevarustus, loomulikult see nõuab järjepidevat tööd.

Tervitustega, KK
Kui Teil on soovi vestlusele tulla, helistage 564 3433.