Juuksed, soengud

Küsimus: Kuidas hooldada kiiresti rasuseks minevaid juukseid?19.08.2012

Tere,
Mul on juuksed, mis lähevad väga kiiresti rasuseks, kuigi vahetult peale pesu on nad väga kuivad ja tunduvad kuidagi elutud. Kuidas selliseid juukseid hooldada?

Lisaks huvitab mind, kui kiiresti tavapäraselt (keskmiselt) terved juuksed kasvavad?
Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Selliste juuste puhul on kõige õigem pesta korraga kahe šampooniga. Peanahal kasutage rasusele nahale mõeldud šampooni - pesta tuleb hästi õrnalt, et mitte ärritada rasunäärmeid, jätke šampoon pähe. Tavaliselt on toimimise aeg 3 minutit ning samal ajal peske juukseid niisutava (raviva) šampooniga. Loputage ja seejärel mask ja/või palsam, aga nii, et vastu peanahka ei läheks.

Võite proovida peanahale segu - 1 spl konjakit, 1 munakollane ja spl mett - toimib kuivatavalt. Ülejäänud juustele riitsinusõli või oliiviõli. See kõik enne pesemist. Seejärel pesta niisutava šampooniga ning palsam ikka ainult juustele mitte nahale.

Juuksed kasvavad sõltuvalt, kas nad on kasvu-, puhke- või väljalangemisperioodis 0,02-2 cm kuus. Kasvavad ka siis, kui on väljalangemisperiood :)

Tervitades, KK