Juuksed, soengud

Küsimus: Keemilised lokid01.04.2011

Tere!
Mul on viimasest lõikusest välja kasvanud juuksed. Sooviksin neid kasvatada õlgadeni, kuid vanus on üle 50-ne ning juuksematerjal ei ole just kõige paksem.
Kas soovitaksite keemilist lokki?
Kas see on hetkel moes?
Kas lokkide tegemise vedelike keemilises koostises on toimunud muutusi võrreldes nõukogude-aegsetega?
Viimased keemilised lokid olid mul 15 aastat tagasi. Olen kodukeemia ja pesupulbrite vastu allergiline. Juukseid värvin henna pulbervärviga.
Oleksin väga tänulik Teie kui professionaali arvamust kuuldes.
Tervitades ja ette tänades!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Keemilised lokid on moes, eriti lõuani ulatuvates enam-vähem ühepikkustes juustes. Kevad-suvisel hooajal on lokid ka kõige mugavam viis juukseid kanda.
Keemilise loki vedelikes on palju muutunud võrreldes möödunud aegadega, aga meeles peab pidama, et tegemist on ikkagi keemiaga. Kui Te olete allergiline, siis tuleb enne loki tegemist teha test. Teada saamiseks, kas vedelik, millega Teile hakatakse lokke tegema, tekitab allergiat või mitte. Selleks tuleb vedelik kanda kõrva taha nahale ning kui 48 tunni jooksul ei ole mingit reaktsiooni toimunud, siis see sobib Teile.
Kui Te värvite juukseid hennaga, siis peate valmis olema, et lokk ei pruugi nii tugevalt sisse jääda, kui soovisite.

Kaunist kevadet, KK