Juuksed, soengud

Küsimus: Juuste värv13.04.2011

Tere,
Minu juuste värv on loomult tume "kartulikoor". Olen neid järjepidevalt heledaks teinud (põhiliselt triibutades). Eelmise aasta detsembris tegin ka volüümiloki. Juuste pikkus on õlgandeni.
Mõtlen nüüd, kas mulle sobiksid tumedad juuksed - näiteks "tume šokolaad". Kas heledaks värvitud ja keemiliselt töödeldud juukseid saab värvida nii, et tulemus oleks ilus?
Hetkel ma veel ei tea, kas tume värv sobib mulle. Kas tume juustevärv teeb vanemaks (olen 39-aastane)? Samas, kui olen sündinud tumedate juustega, siis peaks tume mulle sobima?

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere,
Kõige lihtsam viis oma juuksevärvi muuta (ja kindlasti kõige ohutum juukse tervise mõttes), on toonida värviliste palsamitega. Davinesi sarjas on olemas šokolaadi palsam ja šampoon, mis sobib just sellisel puhul super hästi. Miks nii? Sellepärast, et kui olete pikka aega olnud hele ja otsus on tumedaks teha, saate kindlasti šoki, kuigi värv võib Teile vägagi sobida.

Palsamiga värvides saate selle kergesti eemaldada, kui värv ei meeldi, ei harju ära vms. Värvide kasutamisel on värvi mahavõtmine suur, kallis ja juustele sugugi mitte ohutu tegevus.

Kahjuks ei ole Teiega kohtunud ning seetõttu on raske öelda, kas Teile sobib tume või hele juuksevärv. Kindlasti peate meeles pidama, et kui on tekkinud hallid karvad, siis olenemata loomulikust värvist, sobib kindlasti hele toon paremini, kuna ka nahatoon on muutunud. Kas see värvitoon peab just valge olema, on raske öelda. Kindlasti mõjutab juuksevärvi valimist ka Teie garderoobi valik selleks hooajaks ja millist meiki Te armastate kanda.

Tervitades, KK