Juuksed, soengud

Küsimus: Naturaal-blond juuste pleegitamine02.02.2011

Tere,
Kuidas oleks võimalik loomulikku heledat juust looduslikul viisil pleegitada/ helendada? Igal aastal talvisel perioodil, päikese vähesuse tõttu, muutuvad juuksed ka kohe tuhmimaks ja tumedamaks, kuna päike ei pleegita nii palju.
Kas on mingeid loodustooteid, millede kasutamisel juus heledamaks muutub? Olen kuulnud, et kummeli tõmmis pidi seda efekti andma. Ehk oskate kommenteerida, nõu anda? Tänan!

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Looduslikult pleegitab kõige rohkem merevesi ja päike. Kuna hetkel ei ole see aga võimalik, siis tasub vanaema õpetused appi võtta. Juukseid tuleb loputada sirunimahla või äädika veega. Soovitav on hoida 5 min peas ja seejärel loputada. Kui teete sirunivee ja loputate, siis võib see pähe jäädagi. Kummeli tõmmis ja kaselehe leotusvesi (saunaviha leotamisel saadud) on juustele ülikasulikud aga muudavad juuksetooni kollaks-roheliseks.

Tervitustega, KK