Juuksed, soengud

Küsimus: Kui vanalt võib lapse juukseid värvida ja kui kahjulik see lapsele on?10.09.2013

Tere!
Kui vanalt võib lapse juukseid värvida ja kui kahjulik see lapsele on? Tüdruk on 10-aastane ja käis emale peale, et tahaks blonde juukseid (tema loomulik juuksevärv on tumedam pruun ja juuksed pikemad). Ema lasigi lapse juuksed blondiks värvida juuksuris. Lapse pea haises veel mitu päeva kemikaalide järgi. Kas on olemas mingi vanuse piir või kui ema luba, siis võib ka imikuid blondeerida.

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Minu tõekspidamiste järgi tohib värvima hakata alles siis, kui leiate esimese halli juuksekarva. Alles siis on organismil vastupanu kemikaalidele.
Kahjuks ei ole kuskil reeglit, mis keelaks lapsi värvimast. Lapse eest otsustab lapsevanem või hooldaja.

Terv KK