Juuksed, soengud

Küsimus: Hallid ja pussakil juuksed04.05.2011

Tere,
Olen nüüdseks 40-aastane, kuid juuksed läksid halliks juba 20-selt. Värvin neid kodus, poest ostetud värvidega. Peale värvimist jäävad nad ilusad ja läikivad, aga pesemisega muutuvad jälle tuhmiks ja koledaks, kuigi kasutan palsamit ja vahel ka juuksemaski. Enda loomulik juuksevärv oli tumepruun ja veidi loomuliku lokiga.
Kas on veel võimalik kuidagi saada endale normaalne välimus ja ilusad pehmed juuksed või pean elu lõpuni käima traatidega ja pussakil juustega?
Juuste kasv on muidu normaalne, aga kuskilt maalt nagu edasi ei kasva - peatub, kui juuksed on õlgadeni.
Ehk oskate midagi soovitada, kuidas ma oma hallide, pussakil ja tugeva karvaga juustega paremini hakkama saaksin.

Teid väga tänades ja edu soovides,
Signe, Viljandimaalt

Vastus: Katrin Kruusma, juuksur, Katrin Kruusma Stuudio, www.kkstuudio.ee

Tere!
Arvan, et juuksed on muutunud kuivaks, kuna läike saamiseks värvitakse juukseid igakord üleni. Ka ise värvides tuleks põhiliselt ikka juuksejuuri värvida ja ainult paari kuu tagant üleni. Selleks, et juukseid hoida ja niisutada, tuleb vähemalt korra nädalas maski teha ning tugeva läike saamiseks loputada (kõige lõpus) sidruni- või äädikaveega, nii nagu meie emad ja vanaemad seda tegid.

Juustekasv on kõigil inimestel erinev ning täispikkuse saavutavad juuksed tavaliselt üks kord elu jooksul. Kui Teil kasvavad juuksed õlgadeni, siis nii ongi. Kui püüda mingite vahenditega panna juukseid kiiremini ja pikemaks kasvama, siis võib tulemus olla lühiajaline.

Kindlasti peaksite hakkama juukseid tasapisi heledamaks värvima, sest hallid juuksed annavad märku muudatustest organismis ja noorpõlve juukse värvi ei ole mõtet taga ajada, kuna ka naha toon muutub. Kindlasti ei ole heledama värvi seest halli juust kohe märgata ning värvida võib harvemini, mis omakorda aga hoiab juukseid.

Tervitades, KK