Küüned

Küsimus: Kas erinevate iluteenuste pakkumine kodus on seaduslik?29.11.2014

Olen koolitatud ripsmetehnik ja nüüd õpin kosmeetikuks ning sooviksin pakkuda kodus erinevaid iluteenuseid (maniküür, pediküür, massaaž, näohooldused, ripsmepikendused). Mainin ka ära, et kliendi ohutus on tagatud (st instrumentaarium steriliseeritud jms)! Kas erinevate iluteenuste pakkumine kodus on seaduslik? Ja kas ma võin neid teenuseid facebookis/buduaaris reklaamida (lehel hinnakiri välja toodud)?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! See küsimus kuulub pigem tööõiguse valdkonda. Koduse salongi avamise kohta saad lugeda Terisekaitsenõuded ilu- ja isikuteenuste osutamisele, kus §2 p 3 ütleb, et ettevõte võib asuda teenuse osutamiseks ette nähtud eraldi hoones, üldkasutatavas hoones või elamus. Teenuseid võib elamutes osutada, kui sissepääs teenuse osutamise ruumidesse (edaspidi tööruumid) on elamu sissepääsust eraldi. Ühine sissepääs on lubatud kõigi korteriomanike või korteriühistu üldkoosoleku kirjalikul nõusolekul. Teenuse osutajana on kindlasti vaja registreerida ennast näiteks FIE või OÜ, et seaduses ettenähtud maksud maksta. Veel on vaja tutuvda kindlasti Tarbijakaitseseadusega.