Küüned

Küsimus: Paksud varbaküüned02.07.2011

Tere,
Olen mures varbaküüntega. Küüned on muutunud nii paksuks, et neid on juba üsna raske lõigata. Parema jala suure varba küüs on pealt kollakas ja seest tühi, 3-4-nda varba küüned on samuti muutunud paksemaks ja kollakaks. Leotan neid üsna tihti vees, lootes, et lähevad veidike pehmemaks, aga suurt muutust ei ole.
Kuidas peaksin küüsi hooldama, ravima?
Tänan!

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Küünte pakseneminsel võib olla mitu põhjust, kuna nimetasite, et üks küüs on ka seest tühi, siis viitab see küüneseenele, aga diagnoosi saab siiski panna vaid arst.
Küüned võivad pakseneda ka seoses eaga või teatud haigustega: psoriaas, suhkurtõbi, kilpnäärmetalitluse häired jm.
Alati ei ole küünte paksenemise põhjuseks seenhaigus või mõni terviserike, selleks võib olla ka küüneplaadi vigastus. Küünte kahjustused tekivad mingi eseme kukkumisest varbale, varba äralöömisel, mõnikord on põhjuseks valede jalanõude kandmine.
Antud juhul soovitan siiski pöörduda nahaarstile, et saada kiiret abi ja ravi, kui meditsiinilist sekkumist ei ole vaja, siis pöörduda pediküüri poole, kes aitab jalad korda teha ja jagab nõuandeid koduseks hoolduseks.