Küüned

Küsimus: Mis võib põhjustada seda, et küüs tuleb naha küljest lahti?11.06.2015

Mis võib põhjustada seda, et küüs tuleb naha küljest lahti?Mitmel sõrmeküünel on ülevalt äärest näha, et tulevad naha küljest veidi lahti.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, kui saan õigesti aru, siis küüs irdub vabast servast. Põhjuseid jälle mitmeid, näiteks kui olete kunstküünte kandja, siis võib olla põhjus liiga pikkades küüntes või liiga raskes materjalis või hoopis küünetehniku juures saadud "põletustundest" UV lambi all. Kui aga kunstküüsi ei ole, siis võib seda põhjustada näiteks mõni trauma, küüneseen, küünepsoriaas. Kindlasti tuleb probleemiga tegeleda, sest kui lasta sellel pikemat aega nii olla, ei pruugi küüs enam küüneloozi külge tagasi kasvada. Soovitan pöördud arsti poole, kes oskab öelda täpse diagnoosi ja ravi.