Küüned

Küsimus: Küüned murduvad - mida teha?02.03.2011

Tere,
Lakin küüsi üsna harva, kuid küüned murduvad väga lihtsasti.
Mida teha?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Küüned kipuvad tavaliselt murduma, kui küünes puudub elastsus ja nad muutuvad liiga kuivaks. Seda võib tõesti põhjustada liigne küünte lakkimine või aluslaki mittekasutamine. Lisaks eelnevale on veel palju põhjuseid - külm ilm, kodukeemia (ilma kinnasteta kodukeemia kasutamine), vitamiinipuudus jne.
Talvisel perioodil tuleks kindlasti käsi sagedamini kreemitada ja küüsi ning küünevalle õlitada-niisutada, kui suvisel ajal. Soovitaksin maniküüris ka SPA hoolduseid kasutada, need on sügavamalt niisutavad ja pikema toimeajaga. Küüsi lakkides tuleks jälgida, et küüned saaks vahepeal kindlasti õlitatud ja aluslakiga kaitstud.