Küüned

Küsimus: Sissekasvanud küüs paremal esimesel varbal - kuidas hooldada, et saaks küünt lõigata?09.04.2012

Tere!
Paremal esimesel varbal küüne servade lõige, küüs vabastatud ja bilatriaalsel kogu pikkuses resetseeritud, samuti küüne kasvuplaadid.
Lootsin, et operatsiooni järel küüs nii hell ei ole, et saab ikka lõigata, kuid on valulik edasi. Ja küüne alla koguneb miskit. Aina kasvab ning isegi jalanõudes annab tunda ja segab käimist. Alles juunikuus saan oma murega nahaarsti juurde. Kas ikka on tegemist küüneseenega? Vahel tundub, nagu tahaks küüs pealt ära tulla.
Mis oleks tõhusam, et küüs veidike pehmemaks läheks, et saaks lõigata?
Tänan!

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Küüneseent ja teisi naha või küüntega seotud probleeme saab diagnoosida siiski ainult arst.
Küünte pehmendamiseks on erinevatel käte ja jalgade hooldussarjadel kindlasti midagi pakkuda, aga kõige lihtsam on soojas vees leotamine ja õlitamine.