Küüned

Küsimus: Küünte murdumine28.03.2011

Tere!
Olen 62-aastane. Veebruaris hakkasid mul küüned murduma, seda ei ole esinenud vähemalt 10 aastat. Perearst soovitas võtta Caltcigran (D-vitamiin kaltsiumiga) närimistablette.
Lugedes Teie nõuandeid saan aru, et see teeb ilmselt küüned veel hapramaks. Võib-olla olen tõesti koristamise ajal unustanud kummikindad kätte panna või mõjub hoopis kummikinnaste kasutamine halvasti (kasutan puuvillavoodriga kindaid).
Kas Caltcigran võib hoopis hapramaks muuta küüsi?
Tänan vastuse eest

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Küüned murduvad ilmselt tavapärase küünte hapraks või kuivaks muutumise tagajärjel. Põhjuseid küünte olukorra muutumisel võib olla palju, nii väliseid kui sisemisi.
Perearsti soovitatud närimistablett on küll organismile vajalik ent tervete ja tugevate küünte tarvis vajame veel näiteks valku, A, C ja B-vitamiine, niatsiini ning rauda. Närimistableti kasutamine ei tee olukorda halvemaks ja ei muuda ka küüsi hapramaks.
Kummikinnaste kasutamine üksi ei lahenda ega tekita probleemi, aga kindlasti aitab see küüsi ja nahka hoida.