Küüned

Küsimus: Mida teha, kui üks küüs läheb pidevalt pikuti lõhki?02.10.2012

Tere!
Mul mure, et ühe sõrme küüs läheb kogu aeg pikuti keskelt pooleks. Olen hoidnud seda küünt hästi lühikesena, et ei jääks kuhugi kinni ega rebeneks edasi, aga ikka on katki. Mööda küünt läheb kohe joon ja see küüs muudkui läheb edasi katki... Teised küüned on terved ja tugevad. Proovisin ka kunstküüsi kanda, et ehk siis püsib tervena, aga kasvas nende alla ikka katki. Kas see jääbki selliseks või saan kuidagi ravida?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Kirjelduse järgi otsustades tundub, et küünel on juurevigastus. Sellisel juhul ei olegi midagi kahjuks teha, seda parandada sellisel juhul ei saa, aga kas tegemist on ikka juurevigastusega, saab ilmselt arst välja selgitada.
Lahendus oleks, et seda ühte küünt võiks katta kunstküünega (sobib hästi näiteks kangasküüs, mis jääb õhuke ja loomulik), siis ei jää küüs kuskile kinni ja on kaitstud.