Küüned


Küsimus: Kas kihiliste küünte korral aitab erilakk või on vaja mingit ravi?08.01.2013

Tere,
Küüned lähevad mul mitmekordseks, kihiliseks - mida soovitate? Kas peaksin kasutama mingit erilakki või on vajalik ravi?
Tänan

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere,
küünte kihistumine on üldiselt märk küünte liigsest kuivusest. Mõjutajaks võib olla palju tegureid, nii väliseid kui sisemisi. Väliselt näiteks külmad ilmad, liigne veega kokku puutumine, kuiv õhk jne, sisemiselt aastaajast tingitud vitamiinide puudus vm.
Spetsiaalset kihistumise vastast ravilakki ei ole, aga kindlasti tuleks kihistuv osa ettevaatlikult ära viilida ja seejärel kohe küüned küüneõliga õlitada. Õhtuti teha sügavniisutavaid kätemaske ja kindlasti jälle õlitada. Kohe kui on märgata uut kihistumist, tuleks protseduuri korrata. Küüned tuleb seni hoida lühemad. Nõude pesemisel kasutada kindlasti kaitsvaid kindaid ja pärast käte pesemist kreemitada käsi. Õues võiks käsi kaitsta soojad kindad. Kindlasti aitaks ka korra või paar külastust maniküüri juurde, kes eemaldab kihistuvad küüneosad ja pakub näiteks mõnda sügavniisutavat hooldust kätele. Peale hooldust võib küüned katta küüsi kaitsva ravilakiga.
Vitamiinide osas soovitan konsulteerida perearstiga.
Edu soovides,
Angela Anton