Küüned

Küsimus: Valged laigud küüntel21.04.2011

Tere,
Mul on juba väiksest peale valged laigud küüntel, õnneks nüüd on vähem, kuid siiski on. Mis võib olla põhjuseks? Kuidas neid laike ära saada?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere,
Täpset ja ühest vastust laikude tekke kohta polegi olemas. Põhjusteks võib olla näiteks teatud vitamiini puudus. Valged laigud tekivad ka küüneplaadi vigastamisel, näiteks kutiikula liiga tugevast tagasilükkamisest. Mõnikord on põhjus juhuslik või erinevat tüüpi käelise tegevuse tulemus.
On olemas kaasasündinud vorme.
Ravida ja eemaldada neid paraku ei ole võimalik.