Küüned

Küsimus: Kunstküüntega seotud riskid24.04.2011

Tere!
Kas pikaajalisel kunstküünte kandmisel võivad olla mingisuguseid negatiivsed mõjud küünte, juuste ja naha tervisele?
Näiteks, kas kunstküüned võivad põhjustada juuste kahjustuse/katkevuse? Olen pikka aega kandunud geelküüsi ning mul on hakanud juuksed meeletult katkema. Kogu organismi toimimine on omavahel seotud ja põhjused võivad olla ka muudes tegurites, kuid sooviksin kuulda Teie kogemust.
Tänan

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere!
Usun, et muretsemiseks ei ole põhjust, seni ei ole teada, et kunstküünte kandmine võiks põhjustada juuste või naha üldseisundi halvenemist. Vastasel juhul võiks tõmmata paralleeli, et kas pikaajaline juuste värvimine põhjustab näiteks küünte murdumist - siin seost siiski ei ole.

Võib juhtuda, et näiteks mõni küüne- või juuksetoode põhjustab nahal allergilise reaktsiooni, siis tasuks toodet vahetada või tuleb protseduurist loobuda.
Juuste osas soovitan pöörduda juuksuri poole, kindlasti leidub mõni hea lahendus, et juuste olukorda parandada.