Küüned

Küsimus: Kas lapsel on küüneseen?24.04.2011

Tere,
Mul on selline mure, et minu 1,6-aastasel lapsel on mõlema jala väikse varba küüned kollased, paksud ja välistest nurkadest natukene valged. Kui seda valget osa küünega katsuda, siis murduvad need ära. Arstid naeravad, et nii väikesel lapsel ei saa olla küüneseent - aga mis see siis olla võib?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere,
Kirjelduse järgi võiks arvata küll, et tegemist on "seenega", aga tegelikkuses on nii, et väga palju "seent" meenutavad küünehaigused ei osutugi küüneseeneks. Kuna diagnoosi saab panna ainult arst, soovitan siiski lapsega nahaarstile pöörduda, et täpselt teada saada, millega tegemist ja kuidas ravida.