Küüned

Küsimus: Kuidas saada küüned siledaks, kui põidlaküüntel on peenikesed vallid?24.05.2013

Põidlaküüntel on peenikesed vallid. Mida teha ja kuidas küüni hooldada, et küüneplaat oleks ilus sile?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! Põhjuseid, miks vaod tekivad, on väga mitmeid. Levinumaks põhjuseks on küünejuure vigastamine või liiga tugevalt tehtud maniküür. Otsest ravi selleks ei ole, jääb lootus, et küüne kasvades probleem kaob ehk küüs kasvab välja. Kahjuks on ka nii tugevaid juurekahjustusi, mis võivadki küünele jääda.
Soovitan küünevalle õlitada ja masseerida ringjate liigutustega, et soodustada küüne kiiremat kasvu ja tugevust.