Küüned

Küsimus: Mida peaksin ette võtma, kui mõlemal käel kahel sõrmel on küüned kihilised ja murduvad?30.05.2013

Olen 11-aastane ja mu küüned murduvad. Aga ainult kahe sõrme küüned murduvad, teisel käel täpselt samad sõrmed. Küüned on kihilised ja murduvad kiiresti. Sellepärast ei laki ma oma küüsi. Mida peaksin tegema, lihtsalt mul jäävad kõik asjad tegemata, kui küüned murduvad.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, kirjelduse järgi võin oletada, et murduvad nende sõrmede küüned, mida tihedamini kasutad. Nii nagu meie juuksed ja nahk, nii ka küüned on kõigil erinevad ja vastavalt oma olemusele vajavad ka erinevat hooldamist ja hoolitsust. Murduvad küüned on märk sellest, et neil on vähe elastsust. Selleks soovitan küüsi ja küünenahkasid päevas mitu korda õlitada, kindlasti peale vanni ja sauna tuleks õlitada. Kui harrastad ujumist (siseujulad), siis ka kindlasti peale ujulas pesemist küüned õlitada, et säilitada küüntes elastsus. Küüsi õlitades tuleb õli masseerida ringjate liigutustega ka nahale, et soodustada vereringet ja küünte kasvu ning kvaliteeti.
Küüsi lakkides tuleks kindlasti kasutada aluslakki