Küüned

Küsimus: Kas lahtine küüs võib varba peale jääda või peaks selle ikkagi eemaldama?30.05.2013

Tere!
Minul on selline mure, et kandsin valesid jalanõusid ja küüne alt läks siniseks, tekkis vist verevalum. Nüüd maniküüri tehes avastasin, et küüs on lahti. Ei tahaks väga küünt maha tõmmata, sest suvel tahaks ikka sandaale kanda. Kas lahtine küüs võib varba peale jääda ja oodata kuni vaikselt uus kasvab või peaks ma selle ikka ära eemaldama? Mida ma muidugi teha ei tahaks.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! Valeks osutunud jalanõud on üheks levinumaks probleemiks varbaküünte kahjustamisel. Antud juhtumi juures on määrav kindlasti see, et kui lahti varbaküüs on. Ise pole vaja küünt eemaldada, aga kui küüs sai rohkem viga, siis võib juhtuda, et ta eemaldub lõpuni. Soovitan apteekrilt küsida, tänapäeval on apteegis müügil väga häid ja erinevaid küünehooldustooteid. Seniks kindlasti tuleks mõne desinfitseeriva pihustiga mitu korda päevas küüne alt puhastada, et vältida bakteritele soodsa koha leidmist ja infektsioonide teket.