Küüned

Küsimus: Kas on mingit ravi selle jaoks, kui pöidla küüned on lainelised?30.07.2013

Pöidla küüned on juba ammu sellised lainelised, vist 7-8 aastat. Ei tea millest see on tingitud, aga ise arvan, et olen vigastanud küünejuurt. Küsimus olekski selline, kas mingit ravi on selle vastu või ei?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, sellised vaod küüntel viitavad tõesti mingile tervislikule seisundile või hoopis küünejuure vigastusele. Põhjuseks võib olla ka liiga tugeva mehhaanilise survega maniküür (küünenahkade lükkamisel), sellisel juhul peaks küüned välja kasvama kui liiga suure survega küünejuurele vajutamine lõpetada. Juhul kui on tegemist küünejuure vigastusega, siis paraku probleemi ei ole võimalik enam eemaldada. Soovitan küüsi, eriti küünevalle, igapäevaselt vastava õliga õlitada ja ringjate liigutustega masseerida.