Küüned

Küsimus: Milles võib olla probleem kui alla 2-aastese lapse varbaküüned mõranevad ja lähevad koledaks?24.09.2013

Mul on mure 1a 9 k lapsega, tema varbaküüned lähevad järgest hullemaks. Enam ei kasva peaaegu üldse, mõranevad, näevad koledad välja. Olen kaks korda perearstile näidanud, esimene kord ütles, et see on normaalne ja teine kord olevat kitsad jalatsid süüdi. Probleem selles ongi, et suvel olid lahtised jalatsid ja krõpsuga reguleeritavad, mis ei puutunud üldse varvastega kokku. Küüned aga lähevad aina koledamaks, milles võib olla probleem?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! Olete täiesti õigesti tegutsenud ja oma muret perearstiga jaganud, sest iluteenindajal ei ole voli ega vastavat haridust, et haigusi diagnoosida või ravida. Soovitan usaldada arsti arvamust.
Omalt poolt oskan soovitada vaid seda, et lapse varbaküüned tuleks hoida lühikesed ja neid võiks mõne loodusliku õliga (näiteks riitsinusõliga, mis soodustab küünte kasvu ja tugevdab küüneplaati) masseerida.