Küüned

Küsimus: Kas küüneõli mõjub küünevallile või imendub läbi küüneplaadi?08.03.2014

Tere,
Soovin kasutada õigesti küüneõli.
Kas küüneõli imendub ka läbi küüneplaadi? Kas küüneplaat on läbilaskev/poorne? Kuhu küüneõli oma toimet avaldab täpselt? Kas oskate ka toetavat lugemismaterjali soovitada?
Aitäh!

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, küüneõli on mõeldud enamasti küüne ümber oleva nahavalli pehmendamiseks ja toitmiseks. Terve ja kahjustamata küüneplaat on piisavalt tugev ja sarvestunud, et sealt mingid ained läbi tungiks. Küüneplaadi õlitamine ei kiirenda kasvu ega toida küünt. Kogu küüne toitainetega varustamine ja hapniku transportimine toimub läbi vereringe küünemaatriksis, kus tekib uus küüs. Soovitan õli kasutada masseerivate liigutustega eriti küünemaatriksi piirkonnas ja nahavalli pehmendamiseks kogu küüne ümbruses.