Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas piirata sipelgate levikut kasvuhoones ja peenardel?30.06.2014

Palun soovitage, kuidas tegeleda mustade sipelgatega. Neid on rohkem kui varasematel aastatel. Elavad ja siginevad eriti intensiivselt taimede juurte ümbruses, taim ei saa kasvada. Sipelgapulber ei likvideeri neid ei kasvumajast ega väljast peenardelt. Ka muru sees on sipelgakuhikuid hulgaliselt. Söödatoosi alla tekitati ka pesa. Kui liigutasin uude kohta, tekitati pesa koheselt ka uude kohta.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Ilmselt on tegemist mullamurelastega, nende pesad asuvad varjatud kohtades, nad võivad olla territooriumil rohumätaste, plaatide, kivide, vundamendi all, peenardes, kasvuhoones jne.

Kindlasti tuleks arvestada sellega, et sipelgapulbri toime kestab esimese vihmani või kastmiseni. Kohe peale seda tuleb pulbrit uuesti panna.

Samuti võib kasutada nende eemalepeletamiseks tubakatolmu, cayenne'i pipart ja kaneeli.