Kahjurite tõrje

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Millest võivad olla tekkinud roosakad vaglad lae, kas võib olla seos hiljuti toimunud kanalisatsioonilekkega?20.10.2016

Tere, elan Tallinna südalinna korteris. Eile õhtul avastasime köögi laest roosakad vaglad. Arvasime, et need on kuivainetest ja viskasime kohe minema kõik kuivained. Täna siis avastasime, et neid on ka suures toas ja koridori laes. Millega võib olla tegu ja kuidas neist lahti saada ja kust nad võivad tulla. Meil oli ka paar nädalat tagasi uputus, kus teadmata põhjusel tuli teisele korrusele kanalisatsioonist vesi üles ja uputas meil kõik põrandad. Kas võib olla sellega midagi seotud?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kahjuks vastsete kirjelduse põhjal ei ole võimalik konkreetset nõu anda.
Jahuleedikutel võivad olla roosakad vastsed.
Kui on tegemist jahuleedikutega siis tuleks koheselt saastunud toidupakendid ära visata, kontrollima peab ka kinniseid pakendeid, sh lemmikloomade söödad, šokolaadid, küpsised jne. Peale seda teha ruumis, köögikappides suurpuhastus, praod ja liitekohad pesta, töödelda tolmuimejaga. Ja alles siis teostada tõrje.
Tõrjevahendiga tuleb töödelda tühjad köögikapid, riiulid, lae ääred.
Tõrjevahendit maha pesta ei tohi.
Soovitavalt kordustõrje umbes 3 nädala pärast.
 

Küsimus: Kuidas tõrjuda ämblikke, et nad maja fassaadi ei rikuks?26.09.2016

Tere,
mure selline, et ämblikud rikuvad väljastpoolt maja täiesti ära. Meil on valged piirlauad ja ämblikud on need täiesti täis lagastanud. Kuidas on võimalik maja nende eest kaitsta? Olen kuulnud, et on maja on võimalik mingi vahendiga üle piserdada. See nende läga ei tule puidu pealt maha ka.

Tänan

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Ämblikutest vabanemiseks peaks regulaarselt pritsima insektitsiidide lahusega (mürgiga). Puutemürgiga peab töötlema ämblike põhilised pesitsuskohad. Olenevalt tõrjevahendist tuleks tõrjet korrata umbes 1-3 kuu tagant. Seega regulaarne tõrje vähendab kindlasti ämblike arvukust. Samuti tuleb arvestada sellega, et tõrjevahendi toime kestab õues esimese vihmani.
Jaemüügis olevate toodete kohta mul kahjuks info puudub, kindlasti oskab nende kohta nõu anda kaupluse teenindaja.
Vajadusel saate tõrje tellida meie asutusest.
 

Küsimus: Mis pruunid putukad need vanas majas elutsevad ja kuidas neist lahti saada?27.05.2016

tere, maja on ehitatud 1920a, pruunid putukad tekivad maist - juulini, putukad elavad 1 päeva ja siis surevad ära. Putukad lendavad aeg-ajalt ja on kõvema koorega pruuni värvi, elavad akna ümbruses ja ühes toas ainult, teistes tubades ei ole panen pildi ka https://www.facebook.com/photo.php?fbid=873511806104001&set=a.873511886103993.1073741828.100003355685526&type=3&theater
äkki oskate aidata kuidas neist lahti saada

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kahjuks ei oska Teid aidata, kuna foto järgi putukaid määrata ei saa.
Palun tooge mõned isendid meie kontorisse, lisainfo tel 6501860.
 

Küsimus: Mida teha, kui sipelgad uuesti elutuppa tulevad, et ei peaks mürki panema?10.05.2016

Tere!
Elame kesklinnas vanas puumajas. Pole sellist probleemi varem olnud kunagi - sipelgad elutoas. Eile märkasin imepisikesi musti sipelgaid elutoas. Pole mingit kindlat kohta kus neid rohkem liiguks, neid on hajusalt diivanil, maas jne. Päevas kuskil 10-15 sipelgat. Arvan, et äkki tõime ise keldrist kaminapuudega ja loodan, et pesa toas ei ole.
Pesin põranda äädikalahusega ja puistasin igale poole kaneeli. Hetkel pole rohkem märganud. Kui tulevad uuesti, kuidas neist lahti saaks, et mürki ei peaks pritsima - meil 2 kiisut ja koer, kes kõikjal nuhib ja vahest põrandat lakub.
Ette tänades

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Tere,

Kui mürgilahust pritsida ei saa, siis võiksite vajadusel kasutada sipelgate söödatoose.
Sipelgate söödamajad on müügil paljudes kauplustes.
 

Küsimus: Kuidas veenduda, et palkmaja seinas enam kahjurid edasi ei tegutse?30.03.2016

Lihvin seinu ühes palkmajas, mis on ca 100 aastat vana. Vanasti kattis välisseinu laudis ning sees oli kõva papp, millel tapeet. Nüüd on maja renoveeritud. Siseruumides on vana seinakate maas, et palk saaks ilutseda. Kahjurid ja ilmselt ka niiskus on sellele palju liiga teinud. Osad palgid (põrandamale lähemal) on päris hallid ja pudisevad ka sõrmega üle tõmmates ning lihvides pudiseb nendest aukudest putukate poolt tekitatud tolmu. Plaan on seinad vahaga üle võõbata.
Kas need putukad tegutsevad seal edasi? Kuidas see kindlaks teha? On ehk muu moodus nendest vabanemiseks peale brigaadi kohale kutsumise? Kui suur oht on see renoveeritud majale?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Puidukahjurite olemasolu ei ole kerge märgata, nende areng kestab aastaid ja avastada saab neid alles pärast seda, kui mardikad on puidust lahkunud. Tekivad nn lennuavad ja nende seest pudeneb puidupulbrit. Kui on näha värsket pudupulbrit siis tuleb kindlasti hakata tegelema kahjurite hävitamisega.
Samuti peab palkide seisukorra üle kontrollima ehitusspetsialist ja vastavalt tema soovitustele tuleb ilmselt põranda lähedal asuvad palgid välja vahetada.
Peale seda palgid töödelda puidukahjurite tõrjevahendiga "Woodworm" ja alles seejärel vahaga võõbata.
Nimetatud toodet saab osta meie kontorist. Võtke ühendust tel 6501860.
 

Küsimus: Mida ette võtta, kui kevade ja soojade ilmadega on maja uimaseid kärbseid paksult täis?29.03.2016

Tere,
Oleme seisnud silmitsi juba mitme aasta vältel probleemiga, kus kärbseid on meeletult palju. Elame puitkarkass-majas. Maja soojenedes kas kütmisel üle keskmise või päikeseliste ilmadega on paljud ruumid koheselt täis uimaseid kärbseid, kellest paljud surevad ja tulevad uued. Tegemist ei ole harilike kärbestega vaid natuke suuremate (samas väiksematega kui porikärbsed) uimaste kärbestega, kes lendavad juustesse, silma, toidu sisse, kappidesse. Puhastame tube mitmel korral päevas surnud ja elavatest kärbestest, kuid mõne tunni möödudes on neid jälle väga palju. Väljas on neid samuti maja seintel, akende all, välisukse juures. Surnud kärbseid on terass ja maja välistrepp täis. Jutt on sadadest kärbestest. Talvisel ajal on neid muidugi kõige vähem, kuid kui on väga päikeseline ilm siis ikkagi neid palju.
Palume Teil nõu antud probleemile.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Ilmselt on Teie maja lähedal kärbestele soodne elukeskkond.
Arvukal hulgal kärbseid elab lindlate ja lautade ümbruses, kus nad saavad toituda lindude ja loomade väljaheidetel. Kodude ümbruses saavad kärbsed kasutada toiduallikatena prügi- ja kõdunevaid muruhunnikuid.
Insektitsiidid on kärbestele mürgised, kuid pakuvad probleemile vaid ajutist lahendust.
Toakärbeste takistamiseks siseruumidesse tuleb hoida uksed, aknad ja ventilatsiooniavad kinni. Muud sisenemisavad katta võrkudega või sulgeda tihenditega.
Kui kodus on palju kärbseid, siis on mõistlik välja selgitada probleemi põhjus, kriitilise pilguga üle vaadata maja lähiümbrus, et likvideerida kärbeste võimalikud paljunemiskohad.
 

Küsimus: Kuidas tõrjuda maja seintest puukoid?27.08.2015

Tere.
Top Shopis müüdav elektromagnetit kiirgav Pest Reject i reklaamitakse kui närilisi, putukaid jt. elukaid tõrjuvat elektril töötavat aparaati.
Kas on täpsemalt teada, kas ta tõrjub ka puukoisid? Kas ta üldse kellelegi mõjub kahjulikult? Kuidas ja kas hoonete seintest on võimalik puukoid tõrjuda?
Tänan.
Edu Teile

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kahjuks ei oska Top Shopis müüdavate seadmete kohta infot anda, seda peaksite nende käest küsima. Kuid kahtlen, et see toimib.
Parim vahend nendest vabanemiseks on „Woodworm“, see pakub täielikku kaitset puidule ja mööblile, mida on kahjustanud erinevad puidukahjurid, muuhulgas harilik puukoi/toonesepp, mööbli toonesepp, majasikk. Toote koostis võimaldab sel imbuda sügavale puidu sisse. Tõrjevahend säilitab oma aktiivsuse, tagades sel moel pikaajalise kaitse uute rünnete eest.
Soovi korral on võimalik toodet osta meie kontorist, täpsema info saamiseks helistage tel 6501860.
 

Küsimus: Kuidas teha koiliblika tõrjet?04.08.2015

Kuidas teha koiliblika tõrjet? Kas vaid pesemine aitab? Kas tõugud/kookonid on näha riide sees? Kas söödud riideeseme peaks pigem ära viskama või võib seda ka edaspidi säilitada?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Parim vahend koidest hoidumiseks on rõivaste hoidmine puhtana kinnistes kottides ja kappide varustamine eeterlike õlidega.
Ringi lendavad koiliblikad on enamasti isased või juba munenud emased. Nemad garderoobisisu ei ohusta. Kuid nad on märk sellest, et kusagil on vastsed (neid on näha materjali sees), kes võivad augustada riideid.
Riidekoi toitub villasest riidekiust, sünteetikast, pehme mööbli täidisest jne.
Niisiis tuleb leida kohad (kolle), kuhu emakoid munevad, sest just seal on vastsed ja nemad kahjustavad riideid.
Juba rikutud esemeid võib mõjutada kuumaga (+60), piisab kuuma veega pesemisest ja triikimisest.
Peale kolde leidmist on soovitav teha tõrje, vajadusel korrata töötlust umbes 3 nädala möödudes.
Et aga koisid ennetada, on tuulutamine ja igasugused puhastavad protseduurid omal kohal. Seepärast on tark hoida pikemaks ajaks seisma pandud rõivad eraldi sageli kasutatavaist ning kinnistes kottides.
 

Küsimus: Kas on oht, et külalised võivad oma riietega prussakad kaasa saada?10.06.2015

Kolisin uude korterisse, mis asub kunagises ühiselamus ja avastasin oma õuduseks, et seal on prussakad. Kutsusin koheselt kohale mingi tõrjespetsialisti, kes teostas geeltõrjet minu korteris. Kas see siiski on piisavalt tõhus? Majas vaevalt kõik elanikud tõrje tegemisest huvitatud oleks... Tõrjest möödas hetkel vähem kui nädal, teostaja leidis ainult ühe koloonia, hetkel selles liikumist enam näha polnud, aga mida nüüd edasi, kas uus geeltõrje?
Veel mõned küsimused prussakte kohta: Kui ma kutsun kedagi külla, kas siis on oht, et nad võtavad oma riietega neid kaasa?
Kas ma peangi kogu aeg kõiki toiduaineid kinni katma jääma, hetkel pole ühtegi kuskil toiduainete läheduses näha olnud?
Kas on oht, et nad riidekappi riiete vahele ka lähevad?
Mida teha prussakafoobia puhul, kas tõesti on ainus võimalus kolida minema?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Tõrje efektiivsus suures maja sõltub eelkõige teistest elanikest, kui Teie naabritel on samuti prussakate probleem ja nemad tõrjet ei teosta, siis on väga raske garanteerida, et vabanete nendest tüütutest putukatest.

Geeliga tõrje kohta peaksite infot küsima asutuselt, kes Teil seda teostas.

Soovitavalt võiksid toiduained olla suletud ja kinnistes pakendites.

Kui prussakate populatsioon on suur, siis nad võivad olla kõikjal korteris sh riidekapis ja alati on oht, et Teie külalised toovad juhuslikult neid kaasa või vastupidi viivad endale koju.
 

Küsimus: Kas mingi seadus kohustab korteriühistut tegema kortermajas sipelgatõrjet?20.02.2015

Tere!
Kas ühistu peab teostama kortermajas sipelgatõrjet, kui 30 korteriga majas on probleem umbes 7 korteris, ühes püstakus? Hetkel on ühistu tõrje tegemise vastu, et liiga kallis töö pidi olema. Ühistu juhatuse liikmete korteris probleeme pole. Olen oma korterisse ise söödamaju ostnud, kuid probleem ikka alles. Juba aastaid, mõneks ajaks rahu ja siis jälle sipelgad tagasi. Mida ette võtta.
Tänud ette!

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Korteriühistul tõrje teostamise kohustust ei ole.
Kuid kindlasti oleks tulemus efektiivsem, kui selles osaleksid kõikide probleemsete korterite omanikud.