Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas lutikatest lahti saada?27.05.2011

Kuidas lutikatest - neist närilistest ja vereimejatest vabaneda? Oleme kasutanud Raid-i ja Dihlofossi. Peale mürgi toimeaega oleme kuuma auruga (voodid, seinad ja kõik mis kannatab aurutamist) korteri puhastanud. Ka laed-seinad üle värvinud. Miski ei aita - mõne päeva pärast jälle öösel voodis maiustamas.
Mida teha?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Et voodilutikas toitub inimese verest, siis pesitsevad nad magamiskohtade läheduses: voodite karkassi pragudes, madratsite õmbluste vahel, tapeedi äärte ja piltide all. Sinna lähevad nad päevaks peitu ning sealt tulevad nad öösel magava inimese verd imema.

Lutikatest vabanemiseks tuleb kõik eelnevalt nimetatud kohad üle töödelda insektitsiidide lahusega, tõrjet peab kordama vähemalt 2 kuni 3 korda, orienteeruvalt 7-10 päevaste vahedega.

Kui lutikate populatsioon on suur, siis on soovitav enne tõrjet ära visata madrats, millel te magate, kuna ei ole võimalik mürgiga läbi immutada kogu madratsit.

Lisainfot ja soovi korral tõrje maksumust võite küsida tel. 650 1860