Kahjurite tõrje

Küsimus: Mida teha kui äädikakärbsed on akna taga ja akent lahti teha ei saa?08.09.2014

Viimased 2-3 nädalat on 5. korruse korteri akna taga kubisenud äädikakärbestest. Eriti akende põsed ja katusealune metalläär, lisaks kihiseb ka rõdu. Maja fassaad on renoveeritud eelmisel aastal. Oleme proovinud lasta lendavate putukate tõrjevahendit, see tappis putukad küll ära, aga tunni-paari möödudes on uued putukad tagasi. Aknaid lahti teha ei saa, klaasid on täiesti mustatäpilised neist.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Meie praktikas on olnud analoogseid juhtumeid, tegemist võib olla ehitusliku veaga, üldjuhul on probleem olnud seotud uute fassaadide või akende vahetusega.
Ilmselt on sattunud vihmavesi fassaadi vahele ja soojade ilmadega hakkavad kõdukärblased seal arenema.
Kindlasti tuleks Teil pöörduda ehitaja poole, et ta vaataks renoveeritud fassaadi üle ja vajadusel teostaks parandustöid.
Aerosoolide asemel tuleks Teil kasutada pikaajalise toimega kontaktmürke või kutsuda meie tehnik tõrjet teostama.