Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas tõrjuda lasteaias jahuleedik/jahukoid, kõiki toiduaineid ei saa ju ära visata?23.09.2014

Meil lasteaias on viimasel ajal pidevalt mingid koi-laadsed liblikad lae ja seina vahelises praos. Üldjuhul nad ei lenda, kui, siis juhul, kui neid segada. Pole ju reaalne visata ära terve lao sisu. Kas on mingit aerosooli või muud, millega neid tõrjuda? Kunagi aastaid tagasi oli mul kodus nii. Siis viskasin ära kõik, alles jätsin vaid suhkru. Äädikaga pesin kapi riiulid ja panin kastanimunad riiulitele - rohkem pole neid elukaid näinud. Aga mida teha nii suures ettevõttes?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kindlasti peate kogu lao sisu üle kontrollima (ka kinnised pakendid) ja ainult kahjustatud tooted ära viskama. Vastasel juhul jäävad koid edasi arenema.

Peale kontrolli tuleb kõik kapid, riiulid, sahtlid, lae ääred, põrandaliistud töödelda tõrjevahendiga. Sama protseduuri korrata umbes nelja nädala pärast.

Jaemüügis olevate toodete kohta mul kahjuks info puudub, sobivat toodet aitab kindlasti leida teenindaja või leiate tooteinfo etiketilt.

Soovikorral saate tõrje tellida ka meie asutusest.