Kahjurite tõrje

Küsimus: Kas on oht, et külalised võivad oma riietega prussakad kaasa saada?10.06.2015

Kolisin uude korterisse, mis asub kunagises ühiselamus ja avastasin oma õuduseks, et seal on prussakad. Kutsusin koheselt kohale mingi tõrjespetsialisti, kes teostas geeltõrjet minu korteris. Kas see siiski on piisavalt tõhus? Majas vaevalt kõik elanikud tõrje tegemisest huvitatud oleks... Tõrjest möödas hetkel vähem kui nädal, teostaja leidis ainult ühe koloonia, hetkel selles liikumist enam näha polnud, aga mida nüüd edasi, kas uus geeltõrje?
Veel mõned küsimused prussakte kohta: Kui ma kutsun kedagi külla, kas siis on oht, et nad võtavad oma riietega neid kaasa?
Kas ma peangi kogu aeg kõiki toiduaineid kinni katma jääma, hetkel pole ühtegi kuskil toiduainete läheduses näha olnud?
Kas on oht, et nad riidekappi riiete vahele ka lähevad?
Mida teha prussakafoobia puhul, kas tõesti on ainus võimalus kolida minema?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Tõrje efektiivsus suures maja sõltub eelkõige teistest elanikest, kui Teie naabritel on samuti prussakate probleem ja nemad tõrjet ei teosta, siis on väga raske garanteerida, et vabanete nendest tüütutest putukatest.

Geeliga tõrje kohta peaksite infot küsima asutuselt, kes Teil seda teostas.

Soovitavalt võiksid toiduained olla suletud ja kinnistes pakendites.

Kui prussakate populatsioon on suur, siis nad võivad olla kõikjal korteris sh riidekapis ja alati on oht, et Teie külalised toovad juhuslikult neid kaasa või vastupidi viivad endale koju.