Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas vabaneda lutikatest?27.07.2011

Tere
Suur mure, mida teha lutikatega kodustes tingimustes? Kas üldse on võimalik neist lahti saada. Tegelikult on asi selles, et see korter on veel Soomes ja nii palju, kui mina neid juba näinud olen, siis on neid terves korteris, liistude vahed, voodid, tekid padjad, rääkimata seinte nurkadest? Õudne, asi on juba väljumas kontrolli alt. Korter on ise olnud juba üüril 1 aasta töölistele. Isegi vannitoast leitsin kaks lutikat, üks elus ja teine surnud (oli juba päris suur). Enamus voodipesud oleme välja visanud rõdule jne. Jään teie vastust ootama.

M

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kindlasti on võimalik lutikatest vabaneda.
Kui soovite ise tõrjet teha, siis tuleb magamiskohtade lähedal (kindlasti ka voodite karkassi pragudes), tapeedi äärte ja piltide all olevad pinnad töödelda insektitsiidide lahusega.
Tõrjet peab kordama vähemalt 2 kuni 3 korda, orienteeruvalt 7-10 päevaste vahedega.
Suure lutikate populatsiooni puhul on soovitav enne tõrjet ära visata madrats, kuna ei ole võimalik mürgiga läbi immutada kogu madratsit.
Soovi korral saate kutsuda Soome Rentokili esindaja tõrjet teostama, nende kontaktid leiate kodulehelt www.rentokil.fi