Kahjurite tõrje

Küsimus: Lutikate tõrje, kas kuum aur hävitab lutikate mune?10.08.2011

Kas kuum aur hävitab lutikate mune? Juhul kui lasta kuuma auru põranda liistude vahele, mööbli kokkupandavate detailide vahele? Lugupidamisega, V.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kuumusega on võimalik hävitada lutikaid ja nende mune, kuid selleks tuleb korteris õhutemperatuur tõsta väga kõrgeks.
Kõikides pragudes, liistude taga, mööbli kokkupandavate detailide vahel peab temperatuur olema alates pluss 56 kraadi ja seda vähemalt üks tund.
Ainult kuuma auruga ei ole võimalik neid hävitada.