Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas saada lahti prussakatest?23.08.2011

Elame ahiküttega korteris ja nüüd on sinna tekkinud prussakad. Kuigi olen kuulnud, et nad elavad pigem keskküttega korterites.
Oleme tellinud kahel korral firma, kes sellega tegeleb, kuid endiselt on nad alles.
Soovikski teada kuidas nendest vabaneda?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kõige olulisem on see, et tõrjet teeksid kõik korterid.
Kui tellite tõrje meie asutusest siis meie töötaja pritsib puutemürgi vesilahust niisugustele pindadele, kus prussakad varjuvad või liiguvad: valamute ümbrus, prügiämbrite lähedus, paneelide vahed (põrandaliistud), torude ja ventilatsioonide piirkonnad.
Kasutatav mürgilahus on väga pikaajalise mõjuga. Seepärast tuleb töödeldud pindu hoida võimalusel pikemat aega pesemata. Kõik putukad, kes sellel ajal nendele pindadele satuvad, saavad mürgistuse ja hakkavad surema 1-2 ööpäeva jooksul.
Mürk mõjub seda paremini, mida puhtamatele pindadele ta on kantud.
Enne prussakatõrjet tuleks korteris läbi viia suurpuhastus.
Tõrje ajal ei tohi ruumis olla kõrvalisi inimesi ja koduloomi. Toiduained peavad olema kaetud. Samuti peavad olema kaetud akvaariumid, sest veeloomad on eriti tundlikud mürkidele. Peale tõrjet ruumid tuulutada (1 kuni 2 tundi).
Teine võimalus on kasutada geeli, näiteks meie kontorist on võimalik osta Dohloks või Combat geeli.
Geeli kasutamisega saavad kindlasti kõik elanikud hakkama.