Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas tõrjuda ämblikke, et nad maja fassaadi ei rikuks?26.09.2016

Tere,
mure selline, et ämblikud rikuvad väljastpoolt maja täiesti ära. Meil on valged piirlauad ja ämblikud on need täiesti täis lagastanud. Kuidas on võimalik maja nende eest kaitsta? Olen kuulnud, et on maja on võimalik mingi vahendiga üle piserdada. See nende läga ei tule puidu pealt maha ka.

Tänan

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Ämblikutest vabanemiseks peaks regulaarselt pritsima insektitsiidide lahusega (mürgiga). Puutemürgiga peab töötlema ämblike põhilised pesitsuskohad. Olenevalt tõrjevahendist tuleks tõrjet korrata umbes 1-3 kuu tagant. Seega regulaarne tõrje vähendab kindlasti ämblike arvukust. Samuti tuleb arvestada sellega, et tõrjevahendi toime kestab õues esimese vihmani.
Jaemüügis olevate toodete kohta mul kahjuks info puudub, kindlasti oskab nende kohta nõu anda kaupluse teenindaja.
Vajadusel saate tõrje tellida meie asutusest.